Prosinec 2011

Bleskovka 2

22. prosince 2011 v 19:50 Bleskovky
a) Co bys tu změnil/a?
b) Zkus vyjádřid důvod, proč na náš blog nikdo nechodí (řekni proč si myslíš, že náš blog nikdo nenavštěvuje, ale žádné urážlivé výrazy a urážky pro nás a blog!!!)
c) Co se ti na našem blogu nejvíc líbí?
d) Co bys sem raději nedával/a?
e) Líbí se ti blog?

ÁÁch jo!

22. prosince 2011 v 19:47 | Eliška |  Co s blogem?
Na náš blog nikdo nechodí. Už měsíc bez žádného komentáře a už tři dny náš blog navštívilo 0 lidí. Každý den se dívám na návštěvnost a nikdo nic neokomentuje, protože na náš blog nikdo nechodí. Mazat ho nechci, ale jestli to tak půjde dál, budeme muset vymýšlet lepší, zajímavější články, které upoutají pozornost.O rok později:

Ahoj, tento článek už je poměrně dost starý, ale hodně se na "mojem" blogu změnilo. Pohádaly jsme se s Kájou a tenhle blog už je můj, protože Kája o něj neprojevila zájem a navíc sem nedávala žádné články, jen jeden a to takový, ktetrý nedával smysl a byl nesrozumitelný. Tak jsem ho smazala. No a pamatujete si, jak jsem vám psala že jestli bude náš blog mívat dál nízkou návštěvnost, budeme muset vymýšlet lepší články které budou někoho zajímat? Stalo se: tento blog už nebude o všem možném, ale bude o Čarodějkách. Budeme se jim tu věnovat a zajímat se o ně. Když jsem v úvodu psala že tento blog se nebude vázat na žádné jedno konkrétní slovo, a bude o všem možném(ten článek jsem zrušila), tak jsem si to myslela. Ale teď mě napadlo, že bude o ččarodějkách, a bude o čarodějkách! Tak zatím....Mlčící

Extra varování!!!

20. prosince 2011 v 17:07 | Elča |  Něco málo o zvířatech

Ještě varování k Achtainám žravým (obřím šnekům)!

Když šnek zaleze do ulity, většina lidí si myslí že je mrtvý, jenže tak to není! Šnek může jen spát, nebo odpočívat a nemusí z ulity vylézt třeba i 4 hodiny a víc! Šnek vydží zalezlý v ulitě i do dalšího dne. Když ten váš zaleze, myslíte si že je mrtvý a ulita vám připadá příliš lehká a prázdná. Když se tohle stane vám, hlavně ho nevyhazujte, on jen spí. A navíc se ze své ulity nemůže vypařit! Že je šnek mrtvý poznáte jedině tak, že nic celé dva dny nežere a hlavně že dlouho nevylézá z ulity. Že je opravdu mrtvý poznáte většinou hlavně tak, že on i jeho terárium začíná hnusně zapáchat. Inu, každá mršina nebo zdechlina smrdí a časem zašne smrad přitahovat mravence a chrobáky a ti začnou tělo žrát a rozkládat, takže hned jak bude podežřele smrdět, vyhoďte ho. Ovšem když je šnek živý a smrdí mu substrát, znamená to, že je starý a musíte ho vyměnit. Usmívající se

Zemřel bývalý president Václav Havel

18. prosince 2011 v 14:19 | Eliška |  Novinky ze světa
Dnes ráno umřel Václav Havel. Jeh smrt byla klidná a bez bolestí, protože umřel ve spánku. Dnes, čtvrtou adventní neděli před vánoci. JE to nádhera, usnout v našem krutém světě a probudit se v nebi. Zemřít, aniž by něco cítil. Ve věku 75 let zemřel v neděli prezident, spisovatel a dramatik Václav Havel. Měl dlouhodobé zdravotní problémy. Měl zdravotní problémy dýchací, a v posledních párletech i vážné problémy ze srdcem. Je to velký šok, protože i když je mi teprv 12 let, znala jsem ho adpoň trochu a učili jsme se o něm ve škole, a byla to opravdu významná a skvělá osobnost. Jeho ztráta je tragédii. Počítám s tím, že na jeho pohřbu se shromážní více jak 1 000 (jeden tisíc) lidí. Zemřel dnes ráno, 18.12. 2011.

Václav Havel na premiéře filmu Odcházení

První novoroční projev Václava Havla v roce 1990

Pro naši republiku udělal opravdu mnoho. Další velký šok pro ČR bude podle mně smrt Karla Gotta, která snad nastane až za dost dlouho. Gott znamená německy bůh, takže to bude opravdu velmi smutná zpráva, stejně jako tato :´´Zemřel Václav Havel´´.

To je vše co můžu dodat.

Eliška

V Zoo Olomouc na Svatém kopečku se narodilo mládě mravenečníka velkého! s

3. prosince 2011 v 16:45 | Eliška |  Novinky ze světa

První tuzemský mravenečník velký přišel na svět v olomoucké zoo!

Vůbec prvním mládětem mravenečníka velkého, které se narodilo v Česku, se může pochlubit Zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce. Na svět přišlo 11. září. Zoo kvůli němu dočasně uzavřela jihoamerický pavilón, kde rodinka mravenečníků přebývá.
Ten je ale krásný že?Nevinný
"Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi vzácné mládě, s jehož odchovem zatím nemáme zkušenosti, chceme, aby měla matka s mládětem klid a předešli jsme jakýmkoli komplikacím způsobeným vyrušením zvířat," řekla Právu v pondělí mluvčí zoo Hana Labská.
Mravenečníky velké chová olomoucká zoo od roku 2004, kdy získala do svého chovu dva samce. Jeden z nich byl před třemi lety převezen do zoo v Dortmundu a olomoučtí chovatelé za něj dostali tehdy jedenáctiměsíční samičku Pia ze Zoo Stuttgart. Právě ona porodila před pár dny své první mládě.
Malá samička mravenečníka velkého se vozí matce na zádech
Malá samička mravenečníka velkého se vozí matce na zádech.
FOTO: Zoo Olomouc
"Na svět přišlo ve venkovním výběhu, přímo před zraky návštěvníků. Po porodu se matka s mládětem odebrala do ubikace, kde byla pro jistotu oddělena od samce, který byl porodu přítomen," uvedla Labská. Druhý den po porodu vážila malá samička 1740 gramů, přibývat na váze začala až po několika dnech.
"Po týdnu života se hmotnost malé samičky zvýšila zatím na 1 800 gramů," konstatovala mluvčí. Za posledních dvanáct měsíců se podle ní v zoo celého světa narodilo pouze 20 jedinců tohoto druhu.

Potrava mravenečníků v zajetí se výrazně liší

V zajetí se mravenečníci velcí živí směsí mléka, vajíček, minerálních látek a vitamínů, krupičné kaše a banánů. K obědu mají hustší směs tvořenou rozmixovaným drůbežím nebo hovězím masem, ovesnými vločkami, banány nebo jablky a vitamíny. Přidává se také trochu rašeliny. Jako pochoutku dostávají i myšátka a novorozené potkany.
Vůbec prvním mládětem mravenečníka velkého, které se narodilo v Česku, se může pochlubit Zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce.
Ve volné přírodě žijí mravenečníci velcí od jihu Belzie až po severní Argentinu. Denně spotřebují až 30 000 mravenců, proto nachodí mnoho kilometrů. Žijí samotářsky. Nejlépe se jim daří v pampách a v pralesích.
Olomoucká zoo chová od roku 2003 také mravenečníky čtyřprsté. Od té doby se tu již narodila čtyři mláďata.
Ťu ťu ňu ňu!! Já bych se tam chtěla za ní jet podívat. A co vy? Usmívající se

Mravenečník velký info

3. prosince 2011 v 16:39 | Eliška |  Něco málo o zvířatech
Mravenečník velký je mohutné zvíře dorůstající 1,8 až 2 m na délku. Hmotnost se obecně pohybuje mezi 29 až 65 kg a ocas obvykle měří 64 až 90 cm.
Tento druh mravenečníka má velmi husté a drsné chlupy, které jsou nejdelší naocase, kde dosahují až 40 cm. Nedospělí jedinci mají chlupy měkčí než dospěláci a spolu s dospíváním jim tuhnou. Většinou bývají zbarveni šedě nebo hnědě, charakteristickým znakem je černá protáhlá skvrna, bílý ramenní pruh, masivní kočetiny s třemi ostrými drápy, trubkovitý čenich a malý obličej s drobnýma očima a ušima.
Mravenečník velký má až 60 cm dlouhý a 12,5 mm široký jazyk, kterým velice rychle kmitá a za jednu minutu jej může zastrčit až 150×. Při lovu potravy jazyk pokrývá lepkavá slina, která zachycuje drobný hmyz. Stejně jako ostatní mravenečníci nemá ani mravenečník velký žádné zuby. Ty nahrazují výrůstky v ústech a ve svalnatém žaludku.

Obrázky- mravenečník velký

3. prosince 2011 v 16:36 | Eliška |  Něco málo o zvířatechMládě:


Myrmecophaga tridactyla - mravenečník velký

Tapír info

3. prosince 2011 v 16:32 | Eliška |  Něco málo o zvířatech

Tapír

Tapíři se svým zavalitým tělem podobají vepřům. Ovšem příbuzní s nimi nijak nejsou, stejně jako nemají nic společného se slony, ačkoli jejich horní pysk je protažen v jakýsi měkký a pohyblivý chobůtek.
Vývojově patří k nejstarším savcům na naší Zemi. Od třetihor, kdy byli velmi hojnou skupinou, se zachovali v téměř nezměněné podobě až do dnešní doby. Kdysi žili tapíři také v Evropě, v Číně a v Severní Americe. V éře člověka žijí jen v Zadní Indii, na Sumatře, v Střední a v Jižní Americe.
Přední končetiny tapírů mají čtyři prsty. Hlavní funkci má třetí prst. Je také nejsilnější a má nejlépe vyvinuté kopýtko. Čtvrtý prst, obdoba lidského malíčku, je o něco výše než tři zbývající prsty a dotýká se země jen tehdy, když se zvíře pohybuje na měkké půdě. Zadní končetiny mají tři prsty. Prostřední prst je nejvíce vyvinut.
Na vnitřní straně předních končetin, těsně pod kloubem loketním, mají tapíři bezsrstý mozol, který odpovídá kaštánkům koní. Na chodidlech se jim vyvinul pružný mozolovitý nášlapek, jaký mají i sloni a nosorožci. Lebka je pozoruhodná svými nosními kostmi. Volně vyčnívají a zvedají se do výše. Jsou jistě oporou pohyblivého chobůtku. Podobně je tomu u nosorožců. U nich nasedají na prodloužené a zesílené nosní kosti známé nosorožší rohy. I tento znak dokazuje příbuznost obou skupin.
Chrup tapírů se skládá v každé polovině čelisti ze tří řezáků a z jednoho špičáku. V horní čelisti jsou čtyři zuby třenové, v dolní jen tři. V každé polovině čelisti jsou jen tři stoličky.
Mláďata tapírů jsou světle podélně pruhovaná a skvrnitá jako selata divokých prasat.
Zkrácené info o žirafách

3. prosince 2011 v 16:25 | Eliška |  Něco málo o zvířatech
Řád: Sudokopytníci

Celková výška: 400 až 580 cm

Váha: Samci váží až 2000 kg.

Březost: Samice jsou bžezí (těhotné, čekají miminko) 14-15 měsíců, což je o tři měsíce víc než jeden rok. Můžou mít jedno mládě a vyjímečně dvě.

Žirafa je nejvyšší savec na světě.
Potrava: živí se převážně rostlinnou stravou, hlavně listy z akácie. V době sucha dokážou nepít i několik dní, jinak vypijí tři litry denně.
Zbarvení: Tělo mají porostlé krátkou srstí na mnoha místech tmavé skvrny, někdy světle hnědě.

Popis: Žirafa má dlouhý lepkavý jazyk, krátkou hřívu a z hlavy jí vyrůstají dva růžky.

Druhy žiraf: Síťovaná, Sudanská, Mramorová, Nubijská, Západoafrická, Zambijská, Angolská, Kapská, Masajská, a Rodschidová.